BT148-600R JSMICRO
Symbol Micros:
TY004bt148-600r JSM
Case : TO126
It=4A; Vdrm=600V; Igt=200uA; Replacement for: BT148-600R,127;
Parameters
| Case: | TO126 |
| Gate current: | 0,2mA |
| Manufacturer: | JSMICRO |
| Current: | 4A |
| Operating voltage: | 600V |
| Thyristor type: | Standard thyristor |
Manufacturer:: JSMSEMI
Manufacturer part number: BT148-600R RoHS
Case style: TO126
In stock:
300 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 300+ | 1500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Gate current: | 0,2mA |
| Manufacturer: | JSMICRO |
| Current: | 4A |
| Operating voltage: | 600V |