BTA41-800BW YZPST
Symbol Micros: TR040bta41-800bw YZP
Contractor Symbol:
Case : TO 3P
It=40A; Vdrm=800V; Igt=50mA; Equivalent: BTA41-800BWRG;
Parameters
Case: TO 3P
Manufacturer: YZPST
Current: 40A
Gate current: 50mA
Operating voltage: 800V
Thyristor type: Triac
Manufacturer:: YZPST Manufacturer part number: BTA41-800BW RoHS Case style: TO 3P Datasheet
In stock:
30 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 30+ 150+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
30
Manufacturer: YZPST
Current: 40A
Gate current: 50mA
Operating voltage: 800V