Symbol Micros: D DJNR8040-047.0 TAIYO
Contractor Symbol:
Case : Rys.DJNR8040 TAIYO
SMD Power inductor; inductance: 47uH; 20%; current: 1.5A; resistance: 0.182R; dimensions: 8x8x4mm operating temperature: -25°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-047.0; SRN8040-470M; SRN8040TA-470M
Parameters
Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 1,5A
Resistance: 182mOhm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: TAIYO YUDEN Manufacturer part number: NRS8040T470MJGK Case style: Rys.DJNR8040 TAIYO
External warehouse:
47000 pcs.
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Taiyo Yuden
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 1,5A
Resistance: 182mOhm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 8x8x4mm
Operating temperature (range): -25°C ~ 125°C