HF3FF/012-1HST (JQC-3FF) power relay
Symbol Micros: P HF3ff012-1hst
Contractor Symbol:
Case : Rys.JQC3FF.1h
10A; 12V; SPST-NO; coil power 360mW; 19,0 x 15,5 x 15,5mm PCB; contacts AgSnO2; equivalent: RM50, AZ943
Parameters
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 10A
Type: SPST-NO
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 1500V
In stock:
12148 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 15+ 100+ 300+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
100/1000
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 10A
Type: SPST-NO
Coil current type: DC