HRS4H-S-DC12V-A power relay
Symbol Micros: P HRS4H-S-DC12V-A
Contractor Symbol:
Case : Rys.HRS4
15A; 12V; SPST; coil power: 0,36W; 19 x 15,5 x 15,8mm contacts Ag; plastic sealed; PCB
Parameters
Manufacturer: HKE
Type: SPST
Coil current type: DC
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 15A
Manufacturer:: HKE Manufacturer part number: HRS4H-S-DC12V-A RoHS Case style: HRS4 Datasheet
In stock:
710 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 250+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50/250/1000
Manufacturer: HKE
Type: SPST
Coil current type: DC
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 15A