LM2576S-12
Symbol Micros: ST2576s12
Contractor Symbol:
Case : TO263/5
Step-Down Switching Regulator, 3A, Vin 4÷40V, Vout 12V, 52kHz LM2576S-12=P2576L-12-TQ5-R, P2576L-12-TQ5-T, P2676G-12-TQ5-R, P2576G-12-TQ5-T
Parameters
Manufacturer: NSC
Integrated circuit type: Switching regulator
Input voltage range: 4V~40V
Mounting: SMD
Case: TO263/5
Dimensions: 10,41x8,89x4,65mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C
Manufacturer:: NSC Manufacturer part number: LM2576S-12/NOPB RoHS Case style: TO263/5 Datasheet
In stock:
9 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 45+ 180+
Add to comparison tool
Packaging:
45/180
In stock:
63 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
35/70
Manufacturer:: ON-Semiconductor Manufacturer part number: LM2576D2TR4-012G Case style: TO263/5
External warehouse:
800 pcs.
Quantity of pcs. 800+ (Please wait for the order confirmation)
800
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: NSC
Input voltage range: 4V~40V
Mounting: SMD
Dimensions: 10,41x8,89x4,65mm