LM2576S-12 TDSEMIC
Symbol Micros: ST2576s12 TDS
Contractor Symbol:
Case : TO263/5
Step-Down Switching Regulator, 3A, Vin 15÷40V, Vout 12V, 52kHz Replacement for: LM2576S-12/NOPB, LM2576SX-12/NOPB, LM2576D2T-012G, LM2576D2TR4-012G, LM2576-12WU, P2576L-12-TQ5, P2676G-12-TQ5
Parameters
Manufacturer: TDSEMIC
Integrated circuit type: Switching regulator
Input voltage range: 15V ~ 40V
Mounting: SMD
Case: TO263/5
Dimensions: 14,35x10,16x4,57mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C
Manufacturer:: TDSEMIC Manufacturer part number: LM2576S-12 RoHS Case style: TO263/5 Datasheet
In stock:
200 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Manufacturer: TDSEMIC
Input voltage range: 15V ~ 40V
Mounting: SMD
Dimensions: 14,35x10,16x4,57mm