LM393DR2G
Symbol Micros:
WK393 smd
Case : SOP08
Dual Voltage Comparator; tpd 1300ns; Voff 1mV; 2V~36V; +/-1÷+/-18V; 0÷70°C; Odpowiednik: LM393MX; LM393DR; LM393DR2G; LM393DG; LM393D;
Parameters
| Propagation time: | 1300ns |
| Input offset voltage: | 50nA |
| Nominal voltage: | 2V ~ 36V |
| Offset voltage: | 5mV |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Output type: | CMOS |
| Comparator type: | General Purpose |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM393DR2G RoHS
Case style: SOP08t/r
Datasheet
In stock:
1307 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2261 | 0,1146 | 0,0693 | 0,0549 | 0,0502 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM393DR2G
Case style: SOP08
External warehouse:
8100 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0611 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM393DR2G
Case style: SOP08
External warehouse:
2432500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0502 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM393DR2G
Case style: SOP08
External warehouse:
302500 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0502 |
| Propagation time: | 1300ns |
| Input offset voltage: | 50nA |
| Nominal voltage: | 2V ~ 36V |
| Offset voltage: | 5mV |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Output type: | CMOS |
| Comparator type: | General Purpose |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols