XL393 XINLUDA
Symbol Micros:
WK393 smd XL
348211
WK393 smd XL
Contractor Symbol:
Case : SOP08
Voltage Comparator; 2 channels; 1300ns; 5nA; Voff 2mV; 2V~30V/±1V~±15V; 0°C ~ 70°C; Equivalent: LM393D; LM393D-ST; LM393DT; LM393D-TI; LM393DR; LM393DE4; LM393DRE4; LM393DG; LM393DR2G; LM393M; LM393MX; LM393M/NOPB; LM393MX/NOPB;
Parameters
| Propagation time: | 1300ns |
| Input offset voltage: | 5nA |
| Nominal voltage: | 2V ~ 30V |
| Offset voltage: | 2mV |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Output type: | Open Collector |
| Comparator type: | General Purpose |
| Propagation time: | 1300ns |
| Input offset voltage: | 5nA |
| Nominal voltage: | 2V ~ 30V |
| Offset voltage: | 2mV |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Output type: | Open Collector |
| Comparator type: | General Purpose |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Equivalents
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM393DR2G RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
1307 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,2261 | 0,1146 | 0,0693 | 0,0549 | 0,0502 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM393DR2G RoHS
Case style:
SOP08
In stock
2432500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ |
| Net price (EUR) | 0,0502 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM393DR2G RoHS
Case style:
SOP08
In stock
302500 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ |
| Net price (EUR) | 0,0502 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM393DR2G RoHS
Case style:
SOP08
In stock
8100 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ |
| Net price (EUR) | 0,0611 |
Packaging: 100
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM393DT RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
2187 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,2630 | 0,1327 | 0,0803 | 0,0636 | 0,0582 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM393DT RoHS
Case style:
SOP08
In stock
155500 pcs.
| Quantity of pcs. | 12500+ |
| Net price (EUR) | 0,0582 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM393DT RoHS
Case style:
SOP08
In stock
68400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ |
| Net price (EUR) | 0,0582 |
Packaging: 100
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM393DT RoHS
Case style:
SOP08
In stock
2430500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ |
| Net price (EUR) | 0,0582 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
JSMicro Semiconductor
Manufacturer part number:
LM393DR RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
784 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 784+ | 3920+ |
| Net price (EUR) | 0,1925 | 0,0768 | 0,0472 | 0,0378 | 0,0350 |
Packaging: 784
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
JSMicro Semiconductor
Manufacturer part number:
LM393DR RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
216 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 216+ | 1296+ | 5184+ |
| Net price (EUR) | 0,1925 | 0,0770 | 0,0441 | 0,0369 | 0,0350 |
Packaging: 216
Quantity (multiple 1)
Edit Symbol
Delete associated with Contractor Symbol
Symbol Micros
Are you sure you want to delete your symbols? Your Symbol Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Add Symbol
Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Cancel
All Contractor Symbols
The provided name is already taken
The symbol contains forbidden characters or is too short. The symbol can consist of upper and lower case letters, spaces, special characters: "-", "/", "." and must have at least 3 characters.