MJE350
Symbol Micros:
TMJE350
Case : TO126
PNP 500mA 300V 20W
Parameters
| Power dissipation: | 20,8W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 240 |
| Case: | TO126 |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 300V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
Manufacturer:: import
Manufacturer part number: MJE350G RoHS
Case style: TO126
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5424 | 0,3296 | 0,2525 | 0,2282 | 0,2172 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: MJE350 RoHS
Case style: TO126
Datasheet
In stock:
509 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5424 | 0,3296 | 0,2525 | 0,2282 | 0,2172 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: MJE350
Case style: TO126
External warehouse:
48096 pcs.
| Quantity of pcs. | 900+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2172 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: MJE350
Case style: TO126
External warehouse:
19400 pcs.
| Quantity of pcs. | 2600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2172 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: MJE350
Case style: TO126
External warehouse:
6850 pcs.
| Quantity of pcs. | 950+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2172 |
| Power dissipation: | 20,8W |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Current gain factor: | 240 |
| Case: | TO126 |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 300V |
| Operating temperature (range): | -65°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols