TSM4YJ203KR05 Vishay Trimmer
Symbol Micros:
PO TSM4YJ203KR05 VIS
Case : Rys.TSM4YJ
Multiturn cermet trimmer; 20kR; SMD; 4.8x3.8x5.3mm; power: 250mW, tolerance 10%; 11 turns; 100ppm/°C; operating temperature: -55°C÷125°C
Parameters
| Resistance: | 20 kOhm |
| Dimensions: | 4.8x3.8x5.3mm |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Number of rotations: | 11 |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Characteristic: | N/A |
| Kind of potentiometer: | Multi-turn |
| Resistance: | 20 kOhm |
| Dimensions: | 4.8x3.8x5.3mm |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Number of rotations: | 11 |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Characteristic: | N/A |
| Kind of potentiometer: | Multi-turn |
| Power: | 0,25W |
| Temperature coefficient: | 100ppm/°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Mounting: | SMD |
| Type of potentiometer: | Mounting |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols