RFM26W-433S2 RF transceiver HopeRF
Symbol Micros: RF RFM26W-433S2
Contractor Symbol:
Case : RF RFM26W-xxx
433MHz 1.8÷3.6V 20dBm
Parameters
Dimensions: 16x16x2mm
Supply voltage: 1,8V~3,6V
Receiver sensivity: -126dBm
Frequency: 433MHz
Interface: SPI
Modulation: ASK; OOK; FSK; GFSK
Transmitter output power: 20dBm
Manufacturer:: HOPE Manufacturer part number: RFM26W-433S2 RoHS Case style: RF RFM26W-xxx Datasheet
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
20
In stock:
12 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
10
Dimensions: 16x16x2mm
Supply voltage: 1,8V~3,6V
Receiver sensivity: -126dBm
Frequency: 433MHz
Interface: SPI
Operating temperature (range): -40°C ~ 85°C
Type: Transceiver
Communication module type: RF
Module type: transceiver FM
Modulation type: FSK
Frequency: 433MHz
Supply voltage: 1.8~3.6V