SMD Power inductor; 15uH
Symbol Micros:
D DJNR6045-015.0
Case : Rys.DJNR6045
SMD Power inductor; inductance: 15uH; 20%; current: 2.5A; resistance: 0.10R; dimensions: 6x6x5mm equivalent: SRN6045-150M; SRN6045TA-150M; VLS6045EX-150M
Parameters
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 2,5A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: PASSIVE TECH
Manufacturer part number:
Case style: Rys.DJNR6045
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ | 1500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2633 | 0,1328 | 0,0797 | 0,0642 | 0,0585 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-07-30
Quantity of pcs.: 1500
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 2,5A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 6x6x5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols