SRN6045-330M Bourns Power inductor
Symbol Micros: D DJNR6045-033.0 BRNS
Contractor Symbol:
Case : Rys.SRN6045
SMD Power inductor; inductance: 33uH; 20%; current: 1.4A; resistance: 0.188R; dimensions: 6x6x4.5mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR6045-033.0; SRN6045TA-330M
Mounting: SMD
Inductance: 33uH
Current: 1,4A
Resistance: 0,188 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SRN6045-330M Case style: Rys.SRN6045
External warehouse:
297000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
1000
Mounting: SMD
Inductance: 33uH
Current: 1,4A
Resistance: 0,188 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 6x6x4.5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C