LM317MDT
Symbol Micros:
ST317mdt
Case : TO252 (DPAK)
Positive Voltage Regulator, 1.2÷37V, 0.5A, 4%, 0÷125°C Replacement: LM317MDTX/NOPB, LM317K-TN3-R, LM317MBDTG
Parameters
| Output voltage range [V]: | 1,2V~37V |
| Working temperature range: | 0°C~125°C |
| Voltage drop: | 0V |
| Output current [A]: | 500mA |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Input voltage range: | 40V |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LM317MDT-TR RoHS
Case style: TO252 (DPACK) t/r
In stock:
2710 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3781 | 0,2089 | 0,1642 | 0,1519 | 0,1458 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LM317MDT-TR
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
21700 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1458 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LM317MDT-TR
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
1387500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1458 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: LM317MDT-TR
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
1167500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1458 |
| Output voltage range [V]: | 1,2V~37V |
| Working temperature range: | 0°C~125°C |
| Voltage drop: | 0V |
| Output current [A]: | 500mA |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Input voltage range: | 40V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols