LM317MDT On Semiconductor
Symbol Micros:
ST317mdt ONS
Case : TO252 (DPAK)
Positive Voltage Regulator; 1,2V~37V; 500mA; 4%; 40V; 0°C ~ 125°C; Equivalent: LM317MDTG; LM317MDTRKG; LM317MDTXM;
Parameters
| Output voltage range [V]: | 1,2V~37V |
| Working temperature range: | 0°C ~ 125°C |
| Output current [A]: | 500mA |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Input voltage range: | 40V |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM317MDTG RoHS
Case style: TO252 (DPAK)
In stock:
150 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 15+ | 75+ | 150+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4111 | 0,2410 | 0,1817 | 0,1701 | 0,1583 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM317MDTRKG
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
320000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1583 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM317MDTG
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
138409 pcs.
| Quantity of pcs. | 1050+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1583 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: LM317MDTRKG
Case style: TO252 (DPAK)
External warehouse:
777500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1583 |
| Output voltage range [V]: | 1,2V~37V |
| Working temperature range: | 0°C ~ 125°C |
| Output current [A]: | 500mA |
| Tolerance [%]: | 4,00% |
| Input voltage range: | 40V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols