SK3401 SHIKUES
Symbol Micros:
TAO3401a SHK
408187
TAO3401a SHK
Contractor Symbol:
Case : SOT23
Transistor P-Channel MOSFET; 30V; 12V; 120mOhm; 4,2A; 25°C ~ 150°C; Equivalent: AO3401A Alpha&Omega Semiconductor AOS;
Parameters
| Open channel resistance: | 120mOhm |
| Max. drain current: | 4,2A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | SHIKUES |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 12V |
| Open channel resistance: | 120mOhm |
| Max. drain current: | 4,2A |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | SHIKUES |
| Max. drain-source voltage: | 30V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 12V |
| Operating temperature (range): | 25°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Equivalents
Manufacturer::
ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number:
AO3401A RoHS
Case style:
SOT23t/r
In stock
5289 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 664+ | 3320+ |
| Net price (EUR) | 0,2449 | 0,1190 | 0,0847 | 0,0739 | 0,0700 |
Packaging: 3000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number:
AO3401A RoHS
Case style:
SOT23t/r
In stock
664 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 664+ | 3320+ |
| Net price (EUR) | 0,2449 | 0,1190 | 0,0847 | 0,0739 | 0,0700 |
Packaging: 664
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ALPHA&OMEGA
Manufacturer part number:
AO3401A RoHS
Case style:
SOT23t/r
In stock
566 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 150+ | 664+ | 3320+ |
| Net price (EUR) | 0,2449 | 0,1190 | 0,0847 | 0,0739 | 0,0700 |
Packaging: 566
Quantity (multiple 1)
Edit Symbol
Delete associated with Contractor Symbol
Symbol Micros
Are you sure you want to delete your symbols? Your Symbol Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Add Symbol
Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Cancel
All Contractor Symbols
The provided name is already taken
The symbol contains forbidden characters or is too short. The symbol can consist of upper and lower case letters, spaces, special characters: "-", "/", "." and must have at least 3 characters.