BC817-25 MLCCBASE
Symbol Micros:
TBC81725 MLC
399556
TBC81725 MLC
Contractor Symbol:
Case : SOT23
Transistor NPN; 400; 300mW; 45V; 500mA; 100MHz; -55°C ~ 150°C; Equivalent: BC817-25,215; BC817-25,235; BC817-25LT1G; BC817-25LT3G; BC817-25 RFG; BC817-25-7-F; BC817-25-TP;
Parameters
| Power dissipation: | 300mW |
| Manufacturer: | MLCCBASE |
| Current gain factor: | 400 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Power dissipation: | 300mW |
| Manufacturer: | MLCCBASE |
| Current gain factor: | 400 |
| Case: | SOT23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 500mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | NPN |
Equivalents
Manufacturer::
NXP
Manufacturer part number:
BC817-25,215 RoHS
Case style:
SOT23t/r
In stock
2788 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 3000+ |
| Net price (EUR) | 0,0843 | 0,0332 | 0,0194 | 0,0142 | 0,0130 |
Packaging: 3000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
Nexperia
Manufacturer part number:
BC817-25,215 RoHS
Case style:
SOT23
In stock
2586105 pcs.
| Quantity of pcs. | 36000+ |
| Net price (EUR) | 0,0130 |
Packaging: 3000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
Nexperia
Manufacturer part number:
BC817-25,215 RoHS
Case style:
SOT23
In stock
786500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ |
| Net price (EUR) | 0,0176 |
Packaging: 500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
BC817-25LT1G RoHS
Case style:
SOT23-3 t/r
In stock
5500 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 400+ | 3000+ | 9000+ |
| Net price (EUR) | 0,1023 | 0,0408 | 0,0205 | 0,0164 | 0,0157 |
Packaging: 3000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
BC817-25LT1G RoHS
Case style:
SOT23-3
In stock
5380990 pcs.
| Quantity of pcs. | 36000+ |
| Net price (EUR) | 0,0157 |
Packaging: 3000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
BC817-25LT1G RoHS
Case style:
SOT23-3
In stock
71000 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ |
| Net price (EUR) | 0,0243 |
Packaging: 500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
BC817-25LT1G RoHS
Case style:
SOT23-3
In stock
2400000 pcs.
| Quantity of pcs. | 40000+ |
| Net price (EUR) | 0,0157 |
Packaging: 10000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
JGSEMI
Manufacturer part number:
BC817-25 RoHS
Case style:
SOT23t/r
In stock
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ | 15000+ |
| Net price (EUR) | 0,0563 | 0,0210 | 0,0113 | 0,0084 | 0,0078 |
Packaging: 3000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
JG Technology
Manufacturer part number:
BC817-25 RoHS
Case style:
SOT23t/r
In stock
9000 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ | 15000+ |
| Net price (EUR) | 0,0563 | 0,0210 | 0,0113 | 0,0084 | 0,0078 |
Packaging: 3000
Quantity (multiple 1)
Edit Symbol
Delete associated with Contractor Symbol
Symbol Micros
Are you sure you want to delete your symbols? Your Symbol Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Add Symbol
Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Cancel
All Contractor Symbols
The provided name is already taken
The symbol contains forbidden characters or is too short. The symbol can consist of upper and lower case letters, spaces, special characters: "-", "/", "." and must have at least 3 characters.