MOT857B SOT23 MOT
Symbol Micros:
TBC857b MOT
Case : SOT23
Tranzystor PNP; 475; 200mW; 45V; 100mA; 100MHz; -65°C ~ 150°C; Odpowiednik: BC857B,215; BC857B,235; BC857BLT1G; BC857BLT3G; BC857BE6327HTSA1;
Parameters
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | MOT |
| Current gain factor: | 220 |
| Case: | SOT-23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Power dissipation: | 200mW |
| Manufacturer: | MOT |
| Current gain factor: | 220 |
| Case: | SOT-23 |
| Cutoff frequency: | 100MHz |
| Max. collector current: | 100mA |
| Max collector-emmiter voltage: | 45V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Transistor type: | PNP |
| Transistor circuits [Y/N]: | N/A |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols