BSS123,215
Symbol Micros:
TBSS123 NXP
Case : SOT23
Transistor N-Channel MOSFET; 100V; 100V; 20V; 6Ohm; 150mA; 250mW; -55°C ~ 150°C; Replacement: BSS123,215; BSS123.215; BSS123 NXP;
Parameters
| Open channel resistance: | 6Ohm |
| Max. drain current: | 150mA |
| Max. power loss: | 250mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | NXP |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Max. drain-gate voltage: | 100V |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BSS123,215 RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
13030 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3031 | 0,1672 | 0,1110 | 0,0926 | 0,0863 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BSS123,215
Case style: SOT23
External warehouse:
50400 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0863 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: BSS123,215
Case style: SOT23
External warehouse:
3996000 pcs.
| Quantity of pcs. | 15000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0863 |
| Open channel resistance: | 6Ohm |
| Max. drain current: | 150mA |
| Max. power loss: | 250mW |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | NXP |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Max. drain-gate voltage: | 100V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols