IRF5305
Symbol Micros:
TIRF5305
Case : TO220
P-MOSFET 31A 55V 110W 0.06Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 60mOhm |
| Max. drain current: | 31A |
| Max. power loss: | 110W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 55V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRF5305 RoHS
Case style: TO220
In stock:
556 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9797 | 0,7185 | 0,5762 | 0,4945 | 0,4665 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRF5305PBF
Case style: TO220
External warehouse:
37400 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4665 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRF5305PBF
Case style: TO220
External warehouse:
66434 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4665 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRF5305PBF
Case style: TO220
External warehouse:
59026 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4665 |
| Open channel resistance: | 60mOhm |
| Max. drain current: | 31A |
| Max. power loss: | 110W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 55V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols