IRFI4227PBF TO220/5Qiso
Symbol Micros:
TIRFI4227
Case : TO220iso
N-MOSFET 26A 200V 46W 0.025Ω
Parameters
| Open channel resistance: | 25mOhm |
| Max. drain current: | 26A |
| Max. power loss: | 46W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 200V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Open channel resistance: | 25mOhm |
| Max. drain current: | 26A |
| Max. power loss: | 46W |
| Case: | TO220iso |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 200V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols