BTA41-800BW
Symbol Micros: TR040bta41-800bw
Contractor Symbol:
Case : TO 3P
It=40,0A; Vdrm=800V; Igt=50mA BTA41-800BW-LGE;
Parameters
Case: TO-3P
Manufacturer: LGE
Current: 40A
Gate current: 50mA
Operating voltage: 800V
Thyristor type: Triac
Manufacturer:: LGE Manufacturer part number: BTA41-800BW RoHS Case style: TO 3P
In stock:
90 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 30+ 90+ 270+
Add to comparison tool
Packaging:
30/90
Manufacturer: LGE
Current: 40A
Gate current: 50mA
Operating voltage: 800V