STW20NK50Z
Symbol Micros:
TSTW20NK50z
Case : TO247
N-MOSFET 17A 500V 190W
Parameters
| Open channel resistance: | 270mOhm |
| Max. drain current: | 20A |
| Max. power loss: | 190W |
| Case: | TO247 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW20NK50Z RoHS
Case style: TO247
Datasheet
In stock:
60 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 30+ | 150+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,5131 | 1,9310 | 1,6785 | 1,5897 | 1,5710 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW20NK50Z
Case style: TO247
External warehouse:
6873 pcs.
| Quantity of pcs. | 120+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5710 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW20NK50Z
Case style: TO247
External warehouse:
2100 pcs.
| Quantity of pcs. | 330+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5710 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STW20NK50Z
Case style: TO247
External warehouse:
1460 pcs.
| Quantity of pcs. | 120+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,5710 |
| Open channel resistance: | 270mOhm |
| Max. drain current: | 20A |
| Max. power loss: | 190W |
| Case: | TO247 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Max. drain-source voltage: | 500V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 30V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols