BT148-600R
Symbol Micros: TY004bt148-600r
Contractor Symbol:
Case : SOT82
It=4A; Vdrm=600V; Igt=200uA
Parameters
Case: SOT82
Gate current: 200mA
Current: 4A
Operating voltage: 600V
Thyristor type: SCR thyristor
Manufacturer:: WEEN Manufacturer part number: BT148-600R,127 RoHS Case style: SOT82
In stock:
0 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50/1000
Manufacturer:: WEEN Manufacturer part number: BT148-600R,127 Case style: SOT82
External warehouse:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 50+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
50
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
1000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Item in delivery
Estimated date:
Quantity of pcs.: 500
Gate current: 200mA
Current: 4A
Operating voltage: 600V