CD4069 PDIP14
Symbol Micros:
UC069
Case : PDIP14
Hex Inverter CD4069UBE, CD4069UBCN, MC14069UBCPG, HEF4069UBP, HCF4069UBEY
Parameters
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Type: | Inverter |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 3V~18V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | THT |
| Case: | PDIP14 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: CD4069UBE RoHS
Case style: PDIP14
Datasheet
In stock:
854 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 25+ | 175+ | 875+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5544 | 0,3515 | 0,2996 | 0,2524 | 0,2406 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: CD4069UBE
Case style: PDIP14
External warehouse:
90 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8602 |
Manufacturer:: Texas Instruments
Manufacturer part number: CD4069UBE
Case style: PDIP14
External warehouse:
2850 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4604 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Type: | Inverter |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 3V~18V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Mounting: | THT |
| Case: | PDIP14 |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols