MCP23S17-E/ML
Symbol Micros:
UIMCP23s17e/ml
Case : QFN-28S(6x6-0.55)
16-bit I/O Expander; SPI 10MHz; 1,8V~5,5V; -40°C~125°C; Substitute: MCP23S17T-E/ML;
Parameters
| Case: | QFN-28S(6x6-0.55) |
| Supply voltage range: | 1,8V~5,5V |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Clock frequency: | 10Mhz |
| Interface: | SPI |
| Number of I/O: | 16 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: MCP23S17-E/ML RoHS
Case style: QFN-28S(6x6-0.55)
Datasheet
In stock:
21 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,0647 | 1,7214 | 1,5238 | 1,4298 | 1,3757 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: MCP23S17-E/ML RoHS
Case style: QFN-28S(6x6-0.55)
Datasheet
In stock:
100 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 30+ | 100+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 2,0294 | 1,6932 | 1,4980 | 1,4063 | 1,3522 |
Manufacturer:: Microchip
Manufacturer part number: MCP23S17-E/ML
Case style: QFN-28S(6x6-0.55)
External warehouse:
108 pcs.
| Quantity of pcs. | 61+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,9124 |
| Case: | QFN-28S(6x6-0.55) |
| Supply voltage range: | 1,8V~5,5V |
| Manufacturer: | MICROCHIP |
| Clock frequency: | 10Mhz |
| Interface: | SPI |
| Number of I/O: | 16 |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Type of output: | Push-Pull |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols