TJA1040T
Symbol Micros:
UITJA1040t
Case : SOP08
High Speed CAN Transceiver, 1Mbps, 4.75÷5.25V TJA1040T/CM,112, TJA1040T/CM,118
Parameters
| Integrated circuit type: | Transceiver CAN |
| Additional operation modes: | Standby |
| Additional features: | Pin SPLIT |
| Transmission speed: | 1Mbps |
| Supply voltage range: | 4,75V ~ 5,25V |
| Maximum bus voltage: | 40V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: TJA1040T RoHS
Case style: SOP08t/r
In stock:
55 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 30+ | 150+ | 300+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,6056 | 1,1900 | 1,0153 | 0,9563 | 0,9445 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: TJA1040T/CM,118
Case style: SOP08
External warehouse:
36000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1266 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: TJA1040T/CM,118
Case style: SOP08
External warehouse:
64560 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9445 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: TJA1040T/CM,118
Case style: SOP08
External warehouse:
345000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 1,1863 |
| Integrated circuit type: | Transceiver CAN |
| Additional operation modes: | Standby |
| Additional features: | Pin SPLIT |
| Transmission speed: | 1Mbps |
| Supply voltage range: | 4,75V ~ 5,25V |
| Maximum bus voltage: | 40V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | NXP |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols