74HC4051 SOP16 0.15" NEXPERIA
Symbol Micros:
UT4051hc d
Case : SOP16Nt/r
8-Channel Analog Multiplexer / Demultiplexer 74HC4051D, MM74HC4051M, CD74HC4051M, MC74HC4051ADG, M74HC4051RM13TR
Parameters
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Multiplexer |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~10V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP16Nt/r |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: 74HC4051D RoHS
Case style: SOP16Nt/r
Datasheet
In stock:
7500 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2880 | 0,1546 | 0,1204 | 0,1088 | 0,1051 |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: 74HC4051D,653 RoHS
Case style: SOP16Nt/r
Datasheet
In stock:
27272 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2880 | 0,1546 | 0,1204 | 0,1088 | 0,1051 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HC4051D,653
Case style: SOP16Nt/r
External warehouse:
35500 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1664 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HC4051D,653
Case style: SOP16Nt/r
External warehouse:
348350 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1081 |
Manufacturer:: Nexperia
Manufacturer part number: 74HC4051D,653
Case style: SOP16Nt/r
External warehouse:
317127 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1051 |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Type: | Multiplexer |
| Integrated circuit type: | Digital |
| Supply voltage range: | 2V~10V |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Mounting: | SMD |
| Case: | SOP16Nt/r |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols