LM358 SOP8 HX(HENGJIAXING)
Symbol Micros:
WO358m smd HX
398986
WO358m smd HX
Contractor Symbol:
Case : SOP08
Dual Op-Amp; 20kHz; SR 3V/us; Voff 2,9mV; +/-15~+/-30V; 0°C~70°C;
Parameters
| Nominal voltage: | 3V ~ 30V |
| Vaoltage rise speed: | 3V/us |
| Bandwidth: | 0,02MHz |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | HX |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
Item in delivery
Estimated date:
2027-12-31
Quantity of pcs.: 1
| Nominal voltage: | 3V ~ 30V |
| Vaoltage rise speed: | 3V/us |
| Bandwidth: | 0,02MHz |
| Case: | SOP08 |
| Manufacturer: | HX |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Integrated circuit type: | Operational amplifier |
| Mounting: | SMD |
| Number of channels: | 2 |
Equivalents
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM358DR2G RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
13794 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
| Net price (EUR) | 0,2518 | 0,1375 | 0,0902 | 0,0779 | 0,0718 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM358DR2G RoHS
Case style:
SOP08
In stock
1115000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,0718 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM358DR2G RoHS
Case style:
SOP08
In stock
647500 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ |
| Net price (EUR) | 0,0718 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ON-Semiconductor
Manufacturer part number:
LM358DR2G RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
12500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
| Net price (EUR) | 0,2518 | 0,1375 | 0,0902 | 0,0779 | 0,0718 |
Packaging: 5000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM358DT RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
2260 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,2425 | 0,1336 | 0,0886 | 0,0739 | 0,0690 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM358DT RoHS
Case style:
SOP08
In stock
17500 pcs.
| Quantity of pcs. | 12500+ |
| Net price (EUR) | 0,0690 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM358DT RoHS
Case style:
SOP08
In stock
4297500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ |
| Net price (EUR) | 0,0690 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
LM358DT RoHS
Case style:
SOP08
In stock
136000 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ |
| Net price (EUR) | 0,0690 |
Packaging: 100
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
IDCHIP
Manufacturer part number:
LM358D RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
10 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 61+ | 305+ | 1281+ |
| Net price (EUR) | 0,2117 | 0,0995 | 0,0639 | 0,0443 | 0,0385 |
Packaging: 61
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
IDCHIP
Manufacturer part number:
LM358D RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
400 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 61+ | 305+ | 1281+ |
| Net price (EUR) | 0,2117 | 0,0995 | 0,0639 | 0,0443 | 0,0385 |
Packaging: 300
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
UMW
Manufacturer part number:
LM358ADR RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
119 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
| Net price (EUR) | 0,1900 | 0,0961 | 0,0578 | 0,0457 | 0,0422 |
Packaging: 500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
UMW
Manufacturer part number:
LM358ADR RoHS
Case style:
SOP08t/r
In stock
961 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 50+ | 200+ | 961+ |
| Net price (EUR) | 0,1909 | 0,0956 | 0,0683 | 0,0499 | 0,0424 |
Packaging: 961
Quantity (multiple 1)
Edit Symbol
Delete associated with Contractor Symbol
Symbol Micros
Are you sure you want to delete your symbols? Your Symbol Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Add Symbol
Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Cancel
All Contractor Symbols
The provided name is already taken
The symbol contains forbidden characters or is too short. The symbol can consist of upper and lower case letters, spaces, special characters: "-", "/", "." and must have at least 3 characters.