39-01-2020 MOLEX Mini-Fit Jr. Connector
Symbol Micros:
Z MX-39-01-2020
Case : Rys.39-01-2020
Plug; female; 2pin (2x1); for cable; pitch: 4,2mm; w/o pins, 600V, UL94V-2; eqiv. Z KWF5150-02
Parameters
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 600V |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012020 RoHS
Case style: Rys.39-01-2020
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2302 | 0,0919 | 0,0536 | 0,0447 | 0,0418 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012020 RoHS
Case style: Rys.39-01-2020
Datasheet
In stock:
2000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2302 | 0,1088 | 0,0609 | 0,0461 | 0,0418 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012020
Case style: Rys.39-01-2020
External warehouse:
1650 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0463 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012020
Case style: Rys.39-01-2020
External warehouse:
464315 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0418 |
Manufacturer:: MOLEX
Manufacturer part number: 39012020
Case style: Rys.39-01-2020
External warehouse:
532000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0540 |
| Number of pins: | 2 |
| Current: | 13A |
| Manufacturer: | MOLEX |
| Connector: | Plug |
| Mounting: | Cables |
| Spatial orientation: | Straight |
| Operating voltage: | 600V |
| Type of connector: | Female |
| Terminal pitch [m]: | 4,2mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols