BT151-800R JSMICRO
Symbol Micros: TY012bt151-800r JSM
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=12A; Vdrm=800V; Igt=15mA; Replacement for: BT151-800R,127;
Parameters
Case: TO220
Gate current: 15mA
Manufacturer: JSMICRO
Current: 12A
Operating voltage: 800V
Thyristor type: Standard thyristor
In stock:
190 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
50
Gate current: 15mA
Manufacturer: JSMICRO
Current: 12A
Operating voltage: 800V