BT151-800R YZPST
Symbol Micros: TY012bt151-800r YZP
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=12A; Vdrm=800V; Igt=15mA; Replacement for: BT151-800R,127;
Parameters
Case: TO220
Gate current: 15mA
Manufacturer: YZPST
Current: 12A
Operating voltage: 800V
Thyristor type: Standard thyristor
Manufacturer:: YZPST Manufacturer part number: BT151-800R RoHS Case style: TO220 Datasheet
In stock:
200 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 10+ 50+ 200+ 1000+
Add to comparison tool
Stock available
Until stock lasts
Packaging:
50/200
Gate current: 15mA
Manufacturer: YZPST
Current: 12A
Operating voltage: 800V