DS18B20-MS TO92(BULK) MSKSEMI
Symbol Micros:
UIDS18b20 MSK
534024
UIDS18b20 MSK
Contractor Symbol:
Case : TO92
Digital Temperature Sensor, 1-Wire Interface, 9÷12-bit, ±0.4°C, 2.5÷5.5V, -55÷125°C Equivalent: DS18B20+;
Parameters
| Supply voltage range: | 2,5V ~ 5,5V |
| Case: | TO92 |
| Working temperature range: | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer: | MSK |
| Integrated circuit type: | Sensor |
| Type of sensor: | Temperature sensor |
| Mounting: | THT |
| Supply voltage range: | 2,5V ~ 5,5V |
| Case: | TO92 |
| Working temperature range: | -55°C ~ 125°C |
| Manufacturer: | MSK |
| Integrated circuit type: | Sensor |
| Type of sensor: | Temperature sensor |
| Mounting: | THT |
Equivalents
Manufacturer::
Dallas
Manufacturer part number:
DS18B20+ RoHS
Case style:
TO92bul
In stock
2097 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ |
| Net price (EUR) | 1,5416 | 1,1415 | 0,9979 | 0,9273 | 0,9061 |
Packaging: 100/6000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
Maxim
Manufacturer part number:
DS18B20+ RoHS
Case style:
TO92
In stock
26210 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ |
| Net price (EUR) | 1,0577 |
Packaging: 5
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
UMW
Manufacturer part number:
DS18B20 RoHS
Case style:
TO92bul
In stock
2466 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ |
| Net price (EUR) | 1,1321 | 0,7931 | 0,6731 | 0,6166 | 0,5954 |
Packaging: 100/12000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
UMW
Manufacturer part number:
DS18B20 RoHS
Case style:
TO92bul
In stock
40000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ |
| Net price (EUR) | 1,1321 | 0,7931 | 0,6731 | 0,6166 | 0,5954 |
Packaging: 2000
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
UMW
Manufacturer part number:
DS18B20 RoHS
Case style:
TO92
In stock
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ |
| Net price (EUR) | 1,1321 | 0,7931 | 0,6731 | 0,6166 | 0,5954 |
Packaging: 2000/24000
Quantity (multiple 1)
Edit Symbol
Delete associated with Contractor Symbol
Symbol Micros
Are you sure you want to delete your symbols? Your Symbol Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Add Symbol
Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Cancel
All Contractor Symbols
The provided name is already taken
The symbol contains forbidden characters or is too short. The symbol can consist of upper and lower case letters, spaces, special characters: "-", "/", "." and must have at least 3 characters.