BT151-800R YZPST
Symbol Micros:
TY012bt151-800r YZP
369848
TY012bt151-800r YZP
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=12A; Vdrm=800V; Igt=15mA; Replacement for: BT151-800R,127;
Parameters
| Case: | TO220 |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | YZPST |
| Current: | 12A |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Standard thyristor |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | YZPST |
| Current: | 12A |
| Operating voltage: | 800V |