BT151-800R,127
Symbol Micros: TY012bt151-800r N
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=12A; Vdrm=800V; Igt=2mA BT151-800R,127; BT151-800R NXP WEEN;
Parameters
Case: TO220
Gate current: 2mA
Current: 12A
Operating voltage: 800V
Thyristor type: SCR thyristor
Manufacturer:: WEEN Manufacturer part number: BT151-800R,127 RoHS Case style: TO220
In stock:
250 pcs.
Quantity of pcs. 2+ 10+ 50+ 300+ 900+
Add to comparison tool
Packaging:
50/300
Manufacturer:: WEEN Manufacturer part number: BT151-800R,127 Case style: TO220
External warehouse:
1310 pcs.
Quantity of pcs. 10+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
10
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
5105 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
1000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
994 pcs.
Quantity of pcs. 1+ (Please wait for the order confirmation)
Gate current: 2mA
Current: 12A
Operating voltage: 800V