TY012bt151-800r SHK
398577
TY012bt151-800r SHK
Contractor Symbol:
Case : TO220
It=8A; Vdrm=800V; Igt=15mA; Replacement for: BT151-800R,127;
Parameters
| Case: | TO220 |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | SHIKUES |
| Current: | 8A |
| Operating voltage: | 800V |
| Thyristor type: | Standard thyristor |
| Gate current: | 15mA |
| Manufacturer: | SHIKUES |
| Current: | 8A |
| Operating voltage: | 800V |