32-bitowe mikrokontrolery ARM firmy GEEHY SEMICONDUCTOR

2021-09-14

 

Pandemia koronawirusa bardzo silnie odcisnęła swoje piętno na branży komponentów elektronicznych, w szczególności na układach scalonych, a wśród nich przede wszystkim na mikrokontrolerach. Z drugiej zaś strony niestabilna sytuacja na rynku otworzyła szanse innym producentom, którzy o wiele skuteczniej potrafili odnaleźć się w tych trudnych dla wszystkich czasach. Firma Micros stale kontynuuje swoje działania w zakresie pozyskiwania nowych producentów układów scalonych. Naszym celem jest długofalowa współpraca tego z typu producentami, tak aby w niedalekiej przyszłości były one na naszym rynku stałym i stabilnym źródłem dostaw. Puste magazyny dystrybutorów, ekstremalnie wysokie ceny dostępnych produktów czy znacznie wydłużone terminy realizacji – tego typu zjawiska już nie będą musiały być tak bolesne, jak są obecnie.

Z olbrzymią przyjemnością informujemy o nawiązaniu współpracy z kolejnym producentem układów scalonych, a głównie mikrokontrolerów, firmą GEEHY SEMICONDUCTOR. Została ona założona w 2019 r jako spółka wydzielona z firmy APEXMIC MICROELECTRONICS mającej ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie chipów i będącej jednym z największych producentów układów zarządzających SoC do drukarek oraz układów kryptograficznych. Z kolei APEXMIC jest częścią NINESTAR CORPORATION, jednego z pięciu największych producentów drukarek laserowych (marki Lexmark i Pantum), notowanym na liście 500 największych przedsiębiorstw w Chinach.

 

Oferta produktów GEEHY SEMICONDUCTOR obejmuje przede wszystkim 32-bitowe mikrokontrolery ARM-CORTEX (seria APM32) a także układy kryptograficzne SoC oraz układy Bluetooth SoC. Są to produkty skierowane głównie do branży przemysłowej, medycznej oraz motoryzacyjnej, zaś wśród użytkowników mikrokontrolerów GEEHY można znaleźć znane na całym świecie firmy takie jak: Philips, IKEA, GM, BMZ, TTI, Nestle, Gibson Guitars itd.

Mikrokontrolery APM32 są kompatybilne m.in. z produktami z serii STM32 firmy ST na zasadzie FFF (form-fit-function), umożliwiając elastyczne wprowadzenie zmian w projekcie przy minimalnych kosztach.

Micros jest dystrybutorem produktów GEEHY na terenie Polski

Z magazynu oferujemy następujące produkty APM32:

 

 

Symbol

Opis

Kompatybilność:

APM32F103RBT6

LQFP64 128kB-FLASH 20kB-RAM

STM32F103RBT6

APM32F103RCT6

LQFP64 256kB-FLASH 64kB-RAM

STM32F103RCT6

APM32F103RET6

LQFP64 512kB-FLASH 128kB-RAM

STM32F103RET6

Powrót na listę aktualności