Tani ultra-miniaturowy 3-osiowy czujnik magnetyczny AMR o szerokim zakresie pomiarowym

2021-03-11

MC5603NJ  firmy MEMSIC to niezwykle atrakcyjny cenowo czujnik magnetyczny AMR (Anisotropic Magneto Resistive), służący do pomiaru natężenia pola magnetycznego wzdłuż trzech osi. Zakres pomiarowy wynosi ±30 Gauss (20 bitów)  i jest to najszerszy zakres wśród oferowanych przez tego producenta czujników AMR. Zawiera wbudowany czujnik temperatury, a także obwody przetwarzania sygnałów, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowych jednostek, takich jak przetwornik A/D bądź timer.

Czujnik cechuje się rozdzielczością na poziomie 0.0625mG/LSB @ 20-bit oraz szumami na poziomie 2mG RMS, umożliwiając osiągnięcie dokładności pomiaru kierunku na poziomie ±1º w aplikacjach kompasów elektronicznych. W trybie "Power Down" pobiera 1 μA prądu, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie w licznych urządzeniach przenośnych zasilanych bateryjnie. 

Komunikacja czujnika z urządzeniami zewnętrznymi odbywać się może poprzez interfejs I2C albo I3C.

Czujnik zamknięty jest w ultra-miniaturowej obudowie o wymiarach 0.8×0.8×0.4mm. Pracuje z napięciem zasilania  z zakresu od 1.62 do 3.6 V i jest przystosowany do pracy w przemysłowym zakresie temperatur.

Przykładowe zastosowania:

  • kompasy elektroniczne i systemy nawigacyjne
  • konsole do gier
  • urządzenie przemysłowe wymagające pomiaru położenia
  • urządzenia przenośne - smartfony, zegarki itd.
Powrót na listę aktualności