XZ298N firmy XINLUDA - znacznie tańszy zamiennik układu L298N

2024-05-07

XZ298N to odpowiednik 1:1 popularnego układu L298N produkcji ST MICROELECTRONICS w obudowie Multiwatt15.
Jest to wysokonapięciowy, wysokoprądowy, podwójny sterownik mostkowy (mostek H) przeznaczony do sterowania obciążeń indukcyjnych takich jak przekaźniki, cewki, silniki stałoprądowe i silniki krokowe. Może pracować w szerokim zakresie napięć zasilania od 4,8V do 42V, zapewniając szczytową wydajność prądową 2A na kanał (4A w połączeniu równoległym). Obwody logiczne zasilanie są oddzielnie napięciem 5V, a wejścia sterujące są w standardzie TTL. Stan niski odpowiada napięciu do 1,5V zapewniając odporność na szumy wejściowe, które mogą być powodowane przez wspólne uziemienie dla sygnałów logicznych oraz wyjść wysokoprądowych. Zawiera zabezpieczenie termiczne oraz oddzielne wejście logiczne Enable dla każdego kanału. Pomiar prądu wyjściowego dla każdego kanału może być dokonywany za pomocą zewnętrznego rezystora.

Zastosowanie w robotyce - L298N jest często stosowany w projektach robotycznych do sterowania silnikami krokowymi lub silnikami prądu stałego, które napędzają ruch robota. Może być używany do różnych zastosowań, takich jak poruszanie się, podnoszenie i opuszczanie ramion, obracanie kamer itp.

Główne cechy mostka H L298N obejmują:

  1. Sterowanie dwukierunkowe: Mostek H pozwala na kontrolę obrotu silnika w dwóch kierunkach - do przodu i do tyłu - poprzez zmianę kierunku przepływu prądu.
  2. Wyjścia o wysokiej mocy: Może dostarczyć znaczną moc do silników o większych prądach dzięki zintegrowanym tranzystorom.
  3. Zabezpieczenia: Posiada wbudowane funkcje ochronne, takie jak zabezpieczenie przed przeciążeniem, przegrzaniem i zwarciami.
  4. Łatwa kontrola: Jest kompatybilny z różnymi mikrokontrolerami, takimi jak Arduino, co ułatwia sterowanie silnikami poprzez sygnały cyfrowe.

Mostek H L298N jest popularny ze względu na swoją prostotę użycia, wydajność i dostępność w niskiej cenie. Może być stosowany do różnorodnych zastosowań sterowania silnikami, co czyni go popularnym wyborem wśród hobbystów i profesjonalistów.

W naszej stałej ofercie magazynowej znajduje się wiele innych układów zamienników firmy XINLUDA.

XINLUDA INFORMATION TECHNOLOGY to chińskie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, skupiające się na badaniach i rozwoju oraz projektowaniu układów scalonych. Siedziba firmy znajduje się w Xiamen, dwa główne centra badawczo-rozwojowe i projektowe zlokalizowane są w Xiamen i na Tajwanie, natomiast centrum sprzedaży - w Shenzhen. Zespół założycielski firmy oraz główny personel badawczo-rozwojowy pochodzą ze światowej sławy firm zajmujących się projektowaniem układów scalonych, a większość głównego zespołu projektowego pochodzi ze znanych tajwańskich producentów układów scalonych. W ofercie dostępne są zamienniki wyrobów szeroko rozpoznawanych producentów półprzewodników, takich jak: Texas Instruments, Microchip, NXP Semiconductors, ON Semiconductor, Maxim Integrated, ST Microelectronics, Diodes, Renesas, a nawet tak specjalizowanych jak Skyworks. 
W ofercie układów scalonych XINLUDA możemy znaleźć: układy zarządzania zasilaniem (stabilizatory liniowe, stabilizatory impulsowe, kontrolery DC-DC, źródła napięcia odniesienia) układy analogowe i mieszane (wzmacniacze operacyjne, komparatory, sterowniki silnikowe, przetworniki ADC i DAC), układy interfejsowe RS-232/RS-485/CAN, układy peryferyjne (timery, układy nadzorujące, układy zegarowe, ekspandery I/O), układy logiczne, przełączniki RF, macierze tranzystorowe Darlingtona.
Firma Micros jest autoryzowanym przedstawicielem XINLUDA na terenie Polski.

Polecamy także zamienniki układu L298N innych producentów:

HONGLIFA (HLF) 

HXY MOSFET  

Jeśli chcesz zobaczyć aktualne stany magazynowe i ceny, kliknij na symbol produktu.

SYMBOL OPIS

XZ298N

Dual Full-Bridge Driver; 3A Peak; 4,8V~46V; -25°C ~ 130°C; Odpowiednik: L298N;

Powrót na listę aktualności