Kingfont

Firma Kingfont to jeden z wiodących tajwańskich producentów złączy obecny na rynku od 1983 roku. Oferta firmy obejmuje głównie elementy do elektronicznego sprzętu przenośnego, jak PDA, telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, komputerów oraz do systemów telekomunikacji bezprzewodowej. Kingfont blisko współpracuje ze swoimi klientami i oferuje podzespoły wysokiej jakości w konkurencyjnych cenach. Główną oś aktywności rynkowej i specjalizację firmy stanową złącza do kart pamięci.

Asortyment elementów łączeniowych obejmuje pełne spektrum rozwiązań dla kart SD i mini SD, Multi Memory Card, Compact Flash, M2, PCIMCIA i SIM. Elementy te dostępne są w wersjach do montażu na PCB, w wykonaniu standardowym i niskoprofilowym. Obudowy złączy mają specjalne kołki blokujące obudowę w otworach w płytce drukowanej stabilizujące konstrukcję i zapobiegające przenoszeniu siły nacisku na połączenie lutowane. Styki złączy pokrywane są złotem co zapewnia wysoką trwałość kontaktu – żywotność złączy sięga min. 5000 cykli. Większość wytwarzanych złączy dla kart pamięci dostępna jest w opcji z wyrzutnikiem (push-push) lub z klapką (tzw. otwieranych).

Złącza Kingfont dostępne są do montażu THT i SMD w postaci taśmowanej, w kolorze czarnym oraz białym, co ułatwia kompozycję z obudową urządzenia. Oprócz własnych konstrukcji oferta Kingfont zawiera szereg odpowiedników popularnych elementów innych wiodących producentów złączy, co poszerza możliwości zaopatrzenia się o dodatkowe źródła. Tworzywa sztuczne wykorzystywane do produkcji złączy pozwalają na pracę tych elementów w temperaturach 
od -20°C do +60 ... 85°C z zależności od wersji. Elementy mają certyfikaty niepalności i RoHS.

  • Gniazda kart chipowych / pamięci:   [ kliknij tutaj ]
  • Zobacz ofertę produktów producenta:  [ kliknij tutaj ]
Powrót